شنبه 4 اسفند 1397
»

رسانه های عربستان از احداث تونل جدیددرمنا باظرفيت انتقال به پانصد هزار حاجی خبر دادند،این تونل متشکل از دو مسیر به طول 300متر به حجاج در طی مسیر از العزیزیه به جسر جمرات بدون عبور از داخل منا و بازگشت به العزیزیه از طریق تونل موازی کمک خواهد کرد. ...


 

روزنامه البلاد از احداث تونل جدید در منا که قادر است به پانصد هزار حاجی خدمت رسانی کند، خبر داد.

این روزنامه نوشت: در چارچوب تلاشهای مستمر عربستان برای تسهیل امور حجاج و تلاش برای افزایش کیفیت سازماندهی کلی و خدمت جدید برای رفع دشواریهای پیش روی حجاج، وزارت امور شهری و روستایی عربستان، احداث تونلی عریض به عرض 16 متر را در دستور كار قرار داده که منطقه العزیزیه را به طبقه دوم جمرات وصل می کند.

این تونل متشکل از دو مسیر به طول 300 متر به حجاج در طی مسیر از العزیزیه به جسر جمرات بدون عبور از داخل منا و بازگشت به العزیزیه از طریق تونل موازی کمک خواهد کرد.

همچنین تونل دیگری که انتظار می رود احداث آن طی روزهای آینده به اتمام برسد، الشعیبین را به طبقه سوم جسر جمرات وصل خواهد کرد و این امکان را برای حدود 500 هزار حاجی بدون عبور از داخل منا، رمی جمرات فراهم خواهد كرد.

از حفاري این تونل، تنها 90 متر باقی مانده است و این تونلها در خلال موسم حج امسال راه اندازی خواهد شد که سبب کاهش ازدحام و افزایش ارتقای سازماندهی امور حج خواهد شد.

وزارت امور شهری و روستایی عربستان پیشتر از اجرای هفت پروژه در مشاعر مقدسه با هزینه یک میلیارد و ششصد میلیون ریال سعودی خبر داده بود.

 مرتبط شدن طبقه سوم جسر جمرات و الشعیبین به المعیصم و مرتبط شدن منطقه العزیزیه به طبقه دوم جمرات، توسعه صحن غربی جمرات، انتقال کشتارگاه گاو و شتر از مشاعر به المعیصم، احداث سرویسهای بهداشتی، جاده ای برای مرتبط کردن المعیصم به الشرائع و پروژه برای تسهیل و توسعه رسیدن به ایستگاههای قطار مشاعر مقدسه از جمله اين طرح ها به شمار مي آيند.
تاریخ درج مطلب : ۲۰:۵۶ ۱۳۹۱/۶/۱۴

آمار سایت

1080 افراد آنلاین :
155 بازدید دیروز :
1178455 مشاهده کل :
634 مشاهده امروز :
این سایت متعلق است به 
قدرت گرفته از پرتال ترنم