پنجشنبه 27 دی 1397
»
روزنامه عکاظ نوشت: فرماندهان امنیتی هیچ حادثه ای که امنیت و آرامش حج گزاران را برهم زند، مشاهده نشده است.نیروهای امنیتی مستقر در مسجدالحرام دوره آموزش زبانهای انگلیسی، فارسی و اردو را برای همکاری خوب  پشت سر گذاشته اندشماری از فرماندهان امنیتی در مکه مکرمه اعلام کردند: اوضاع امنیتی در صفوف  ...

روزنامه عکاظ نوشت: فرماندهان امنیتی هیچ حادثه ای که امنیت و آرامش حج گزاران را برهم زند، مشاهده نشده است.
نیروهای امنیتی مستقر در مسجدالحرام دوره آموزش زبانهای انگلیسی، فارسی و اردو را برای همکاری خوب  پشت سر گذاشته اند
شماری از فرماندهان امنیتی در مکه مکرمه اعلام کردند: اوضاع امنیتی در صفوف  زائران خوب است.
آنها در یک کنفرانس مطبوعاتی که در مقر سازمان امنیت کل عربستان در منا برگزار شد، اعلام کردند: تمام تلاشها برای خدمت به حج گزاران به کار گرفته شده است.
سرلشگر عساف القرشی مدیر کنترل اداری پلیس مکه مکرمه گفت: هیچ حادثه ای که امنیت و آرامش حج گزاران را برهم زند، ثبت نشده است و پلیس بر مناطق امنیتی در منطقه مرکزی اطراف مسجدالحرام و ایستگاههای توقف خودروها و تنظیم جابجایی بیش از یک میلیون و 600 هزار زائر با اتوبوسهای اداره حمل و نقل عمومی طی روزهای گذشته بدون هرگونه سانحه رانندگی و جاده ای نظارت داشته است.
از سوی دیگر سرتیپ سعد الهذلی معاون فرمانده نیروهای امنیتی حج و عمره اعلام کرد: بیش از 2800 افسر و فرد به کار تنظیم حرکت زائران در صحنهای شرقی مسجدالحرام می پردازند.
به گفته وی، صحنهای مسجدالحرام بر اساس طرح برنامه ریزی شده، تقسیم شده است و گذرگاههای طولی و عرضی برای تنظیم ورود و خروج عمره گزاران ایجاد شده است.
منع خواندن نماز در پشت مقام ابراهیم(ع)
این در حالی است که سرتیپ یحیی الزهرانی فرمانده نیروهای امنیتی مسجدالحرام اعلام کرد ناآگاهی و تمایل برخی عمره گزاران به خواندن نماز در پشت مقام ابراهیم(ع) سبب ایجاد مانع در حرکت طواف کنندگان شده است.
وی افزود: برخی از نیروهای امنیتی در اطراف مقام ابراهیم(ع) مستقر شده اند تا از انجام نماز در کنار آن جلوگیری کنند.
وی افزود: نیروهای امنیتی در برخی اوقات اجازه خواندن نماز تراویح در صحن طواف را برای جلوگیری از ازدحام در مطاف به ویژه در منطقه شمالی و جنوبی مسجدالحرام می دهند.
نیروهای امنیتی مسجدالحرام فارسی هم حرف می زنند
 سرتیپ الزهرانی تاکید کرد: نیروهای امنیتی مستقر در مسجدالحرام دوره آموزش زبانهای انگلیسی، فارسی و اردو را برای همکاری خوب با عمره گزاران پشت سر گذاشته اند

تاریخ درج مطلب : ۱۴:۹ ۱۳۹۱/۲/۲

نظر به مطلب
نام:  
ایمیل:
متن:  500 حرف دیگر میتوانید تایپ کنید
کد امنیتی: 51593
   

آمار سایت

77 افراد آنلاین :
101 بازدید دیروز :
1164003 مشاهده کل :
146 مشاهده امروز :
این سایت متعلق است به 
قدرت گرفته از پرتال ترنم