پنجشنبه 27 دی 1397
»
روزنامه عکاظ در عربستان نوشت: تعداد ساختمانهای اسکان حجاج در مکه مکرمه در موسم حج امسال نسبت به سال گذشته، دویست واحد افزایش نشان می دهد به طوری که مجوز 700 اسکان در ساختمان جدید صادر شده است که نیمی از این ساختمانها در منطقه العزیزیه قرار دارد.زهیر حداد رئیس کمیته مساکن حجاج گفت: ساختمانه ...

روزنامه عکاظ در عربستان نوشت: تعداد ساختمانهای اسکان حجاج در مکه مکرمه در موسم حج امسال نسبت به سال گذشته، دویست واحد افزایش نشان می دهد به طوری که مجوز 700 اسکان در ساختمان جدید صادر شده است که نیمی از این ساختمانها در منطقه العزیزیه قرار دارد.

زهیر حداد رئیس کمیته مساکن حجاج گفت: ساختمانهای قدیمی و مردمی کاملا از بین رفته و جای آن را برجهای مرتفع داراینمای مرمری گرفته که توسعه و پیشرفت بعد معماری مکه مکرمه را منعکس می کند و هر حاجی در آن تمام وسایل راحتی خود را می یابد، گرفته است.

الحداد خاطر نشان کرد: از مدتی پیش تمدید مجوزهای اسکان حجاج به جز مساکن جدید که ساخته می شود، متوقف و صدور مجوزهای آن تا زمان آغاز موسم حج ادامه خواهد داشت.

وی افزود: تاکنون مجوز اسکان در شش هزار و 865 مجتمع مسکونی برای اسکان حدود یک میلیون و هفتصد هزار حاجی صادر شده است.

منطقه العزیزیه، با نسبت 40 درصد کل مجوزهای اسکان حجاج، بیشترين تعداد حجاج را در موسم امسال در خود جای خواهد داد و منطقه مرکزی اطراف مسجدالحرام با 21 درصد مجوزهای اسکان در ردیف دوم، المسفله با 19 درصد و العتیبیه کمترین نسبت مجوزهای اسکان حجاج را به خود اختصاص داده اند.

در مناطقی مانند النواریه و الشرائع به سبب احداث ساختمانهای جدید و پیشرفته و با زیربنای بالا در مناطق اطراف مسجدالحرام درخواست مجوز اسکان وجود ندارد.تاریخ درج مطلب : ۲۱:۱۲ ۱۳۹۱/۶/۱۴

آمار سایت

108 افراد آنلاین :
101 بازدید دیروز :
1164034 مشاهده کل :
177 مشاهده امروز :
این سایت متعلق است به 
قدرت گرفته از پرتال ترنم